Nasze Policealne Studium Kosmetyczne oferuje naukę w systemie niestacjonarnym, zaocznym, czyli w soboty i niedziele, dwa razy w miesiącu. Słuchacze zdobywają stopniowo kolejne kosmetyczne stopni e wtajemniczenia, aby po dwóch latach uzyskać dyplom z tytułem: „technik usług kosmetycznych”. Po drugim i czwartym semestrze odbywają się egzaminy państwowe (w razie niepowodzenia możliwe są poprawki).

Od 10 maja rozpoczynamy rekrytację na kierunki:

 1. Technik Usług Kosmetycznych – szkoła 2-letnia podzielona na dwie specjalizacje A61 i A62
 2. Podologia – zajęcia odbywają się przez 10 miesięcy
 3. Pielęgnacja dłoni i stylizacja paznokci – zajęcia odbywają się przez 10 miesięcy

(szczegóły na poszczególnych stronach)

Rekrutacji na Podologię – od 30 listopada na semestr zimowy styczeń / luty

Nauka w studium uwieńczona jest świadectwem ukończenia policealnej szkoły kosmetycznej oraz – po zdaniu egzaminów – honorowanym w całej Unii Europejskiej państwowym dyplomem technika (z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, w skrócie OKE, bezpośrednio podlegającej Ministerstwu Edukacji Narodowej). Po ukończeniu naszej szkoły kosmetycznej słuchaczki wiedzą, jak profesjonalnie zajmować się pielęgnacją dłoni, stóp, ciała, twarzy oraz jak profesjonalnie wykonywać makijaż (wizaż). Nasze absolwentki zakładają własne firmy oraz pracują w zakładach i przedsiębiorstwach kosmetycznych, nie tylko w Poznaniu i Wielkopolsce, ale i na całym świecie. Nierzadko uczennice mieszkają zagranicą lub planują wyjazd z Polski. Na pewno ułatwia to dyplom OKE, który jest wydawany w dwóch językach: polskim i angielskim.

Rekrutacja do naszego studium odbywa się raz w roku, w okresie letnim. Pierwsze zajęcia są zazwyczaj planowane w drugiej połowie września. Do AZiU może zapisać się każdy, kto ma świadectwo ukończenia szkoły średniej (liceum, technikum – matura nie jest wymagana).

Osoby z wykształcenie zawodowym też nie odejdą z kwitkiem – zapraszamy na kursy, szkolenia i warsztaty nie tylko kosmetyczne, ale również z zakresu masażu, fryzjerstwa, odnowy biologicznej, fitness, a także produkcji kosmetyków. Zajęcia mogą się odbywać w dni pracujące, jak i w weekendy oraz są dopasowane do potrzeb klienta pod każdym względem (możliwy jest autorski program do każdego pojedynczego szkolenia).

Można zapisać się osobiście lub za pośrednictwem poczty (zdajemy sobie sprawę, że zapisują się do nas Panie nie tylko z Poznania i miejscowości blisko położonych, ale też z różnych dalszych stron Wielkopolski i spoza jej granic, dlatego chcemy ułatwić cały proces rekrutacji. Mimo to serdecznie zapraszamy do przyjazdu do Poznania – tu zawsze znajdzie się coś ciekawego!

SZKOŁA – WYMAGANE DOKUMENTY

 • Podanie do szkoły – kwestionariusz – AZIU PODANIE O PRZYJECIE DO SZKOŁY 2018
 • Oryginał świadectwa ukończenia szkoły średniej
 • Książeczka zdrowia do celów sanitarno-epidemiologicznych z aktualnymi badaniami
 • Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki
 • Kopia dowodu osobistego
 • 3 zdjęcia legitymacyjne
 • Umowa o naukę w 2 egzemplarzach
 • Kopia dowodu opłacenia opłaty rekrutacyjnej

KURSY I SZKOLENIA – WYMAGANE DOKUMENTY

 • Podanie na kurs
 • Umowa na kurs

Umowy dostępne są w biurze Akademii Zdrowia i Urody oraz Placówki Kształcenia Ustawicznego. Liczba miejsc w naszym studium kosmetycznym jest ograniczona do kilkunastu, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń. Mimo to zapraszamy do kontaktu nawet na ostatnią chwilę!

Zostań profesjonalistką – zapisz się do naszej szkoły!
Jesteśmy też na Facebooku – odwiedź nas pod adresem www.facebook.pl/akademiazdrowiaiurody

Miejsce składania dokumentów:
Dokumenty rekrutacyjne należy składać w Szkole znajdującej się na ulicy Bydgoskiej 4a w sekretariacie do Pani Moniki Majchrzak nr tel. 608072674 w godzinach
Poniedziałek 8 – 10
Wtorek 13 – 14
Środa 9 – 15:30
Czwartek 9 – 14
Piątek 7 – 10
W pozostałych godzinach dokumenty można zostawiać na Portierni.
Po uzgodnieniu telefonicznym ( tel. 733 553 153) można również zostawić dokumenty na ul. Zamkniętej 2 w Gabinecie lub wysłać listownie na adres:
Policealna Szkoła Kosmetyczna Akademia Zdrowia i Urody, ul. Bydgoska 4a, Poznań 61 – 127

NOWOŚĆ od 2017 roku w NASZEJ SZKOLE możemy Państwu zaoferować rozwój i uzupełnienie wiedzy na DWÓCH NOWYCH kierunkach

Jednoroczny WIZAŻ oraz jednoroczna PODOLOGIA
Szczegóły już wkrótce!!!