Dlaczego my?

Nasze policealne studium kosmetyczne oferuje naukę w systemie niestacjonarnym, zaocznym, czyli w soboty i niedziele, dwa razy w miesiącu. Słuchacze zdobywają stopniowo kolejne kosmetyczne stopni e wtajemniczenia, aby po dwóch latach uzyskać dyplom z tytułem: „technik usług kosmetycznych”. Po drugim i czwartym semestrze odbywają się egzaminy państwowe (w razie niepowodzenia możliwe są poprawki).
Nauka w studium uwieńczona jest świadectwem ukończenia policealnej szkoły kosmetycznej oraz – po zdaniu egzaminów – honorowanym w całej Unii Europejskiej państwowym dyplomem technika (z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, w skrócie OKE, bezpośrednio podlegającej Ministerstwu Edukacji Narodowej). Po ukończeniu naszej szkoły kosmetycznej słuchaczki
wiedzą, jak profesjonalnie zajmować się pielęgnacją dłoni, stóp, ciała, twarzy oraz jak profesjonalnie wykonywać makijaż (wizaż).

Nasze absolwentki zakładają własne firmy oraz pracują w zakładach i przedsiębiorstwach kosmetycznych, nie tylko w Poznaniu i Wielkopolsce, ale i na całym świecie.
Nierzadko uczennice mieszkają zagranicą lub planują wyjazd z Polski. Na pewno ułatwia to dyplom OKE, który jest wydawany w dwóch językach: polskim i angielskim.

Rekrutacja do naszego studium odbywa się raz w roku, w okresie letnim. Pierwsze zajęcia są zazwyczaj planowane w drugiej połowie września.

Do AZiU może zapisać się każdy, kto ma świadectwo ukończenia szkoły średniej (liceum, technikum – matura nie jest wymagana).

Osoby z wykształcenie zawodowym też nie odejdą z kwitkiem – zapraszamy na kursy, szkolenia i warsztaty nie tylko kosmetyczne, ale również z zakresu masażu, fryzjerstwa, odnowy biologicznej, fitness, a także produkcji kosmetyków. Zajęcia mogą się odbywać w dni pracujące, jak i w weekendy oraz są dopasowane do potrzeb klienta pod każdym względem (możliwy jest autorski program do każdego pojedynczego szkolenia).

Można zapisać się osobiście lub za pośrednictwem poczty (zdajemy sobie sprawę, że zapisują się do nas Panie nie tylko z Poznania i miejscowości blisko położonych, ale też z różnych dalszych stron Wielkopolski i spoza jej granic, dlatego chcemy ułatwić cały proces rekrutacji. Mimo to serdecznie zapraszamy do przyjazdu do Poznania – tu zawsze znajdzie się coś ciekawego!

Policealna Szkoła Kosmetyczna Akademia Zdrowia i Urody

Akademia Zdrowia i Urody powstała w 2006 roku. Przedmiotem naszych działań jest przede wszystkim edukacja osób dorosłych. Naszym celem jest zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz przyjaznej atmosfery w szkole.
Technik Usług Kosmetycznych – szkoła 2-letnia podzielona na dwie specjalizacje A61 i A62

Obecnie w szkole kształcimy na kierunku Technik Usług Kosmetycznych.
Specyfika zawodu: W dzisiejszych czasach jest to zawód niezwykle potrzebny. Coraz więcej kobiet dba o siebie – o paznokcie, twarz, ciało, stopy i poszukuje wykwalifikowanych osób będących w stanie sprostać ich wymaganiom i oczekiwaniom. W naszej szkole uczymy, jak profesjonalnie prowadzić gabinet kosmetyczny oraz dzięki dużej ilości godzin praktycznych nauczymy wszystkich niezbędnych umiejętności które pomogą Ci zdobyć zaufanie i odpowiednią wiedzę, dzięki której będziesz się wyróżniać spośród innych kandydatek.

Zawód Technik usług Kosmetycznych: Nauka w szkole trwa 2 lata – 4 semestry
Tryb Nauczania: Nauka odbywa się w trybie zaocznym, każda z grup ma zajęcia średnio co dwa tygodnie w soboty i niedziele od godziny 8 do 16

Przedmioty jakich będziesz się uczyć na zajęciach:
Nauka w szkole podzielona jest na dwie kwalifikacje:
• Kwalifikacja A61 – Kosmetyka i zabiegi na twarz, szyje i dekolt
• Kwalifikacja A62 – Kosmetyka i zabiegi na ciało, dłonie i stopy

Po każdym roku odbywa się Państwowy egzamin po którym otrzymuje się zaświadczenie o możliwości wykonywania zabiegów z danej kwalifikacji.

Przedmioty jakich się będziesz uczyć:
1. Kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca twarzy, szyi i dekoltu
2. Zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy, szyi i dekoltu
3. Kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca ciało, dłonie i stopy
4. Zabiegi pielęgnacyjne i upiększające ciało, dłonie i stopy
5. Podstawy anatomiczno-dermatologiczne w kosmetyce
6. Język angielski w kosmetyce
7. Podstawy przedsiębiorczości

Głównie nastawiamy się na zajęcia praktyczne dlatego przedmioty odbywają się na Pracowniach kosmetycznych to łącznie 340 godzin co daje świetne przygotowanie do pracy w zawodzie lub prowadzenie własnej działalności już po ukończeniu szkoły.

Co Nas wyróżnia:
Nasza szkołę wyróżniają przede wszystkim dodatkowe szkolenia i kursy, jakie można odbyć w trakcie trwania szkoły.

U nas odbędziesz bezpłatne szkolenia z:

 • Peelingi chemiczne
 • Masaże relaksacyjne gorącymi kamieniami, czekoladą oraz bańkami chińskimi
 • Szkolenia tematyczne z poszczególnych firm z jakimi współpracujemy tj: Gehwol, Arkada, Peel mission, Chantarelle, Jadwiga i inne

Wszystkie nasze słuchaczki mają specjalny rabat na szkolenia!!

SZKOŁA – WYMAGANE DOKUMENTY

 • Podanie do szkoły – kwestionariusz
 • Oryginał świadectwa ukończenia szkoły średniej
 • Książeczka zdrowia do celów sanitarno-epidemiologicznych z aktualnymi
  badaniami
 • Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki
 • Kopia dowodu osobistego
 • 3 zdjęcia legitymacyjne
 • Umowa o naukę w 2 egzemplarzach
 • Kopia dowodu opłacenia opłaty rekrutacyjnej

KURSY I SZKOLENIA – WYMAGANE DOKUMENTY

 • Podanie na kurs
 • Umowa na kurs

Umowy dostępne są w biurze Akademii Zdrowia i Urody oraz Placówki Kształcenia Ustawicznego.

Liczba miejsc w naszym studium kosmetycznym jest ograniczona do kilkunastu, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń. Mimo to zapraszamy do kontaktu nawet na ostatnią chwilę!

Zostań profesjonalistką – zapisz się do naszej szkoły!

Nasza Policealna Szkoła Kosmetyczna Akademia Zdrowia i Urody w Poznaniu posiada uprawnienia szkoły publicznej na podstawie pozytywnej opinii Kuratorium Oświaty. Oznacza to, że:

 • Nauka u nas opiera się na programie kształcenia dla zawodu „technik usług kosmetycznych” nr 514207, zatwierdzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Szkoła kosmetyczna AZIU ma wymagane pracownie zawodowe
 • Wykładowcami są osoby z odpowiednimi kwalifikacjami
 • Słuchacze studium kosmetycznego AZIU Poznań mają prawo przystąpić do oficjalnych egzaminów zawodowych potwierdzających posiadanie kwalifikacji,
 • Akademia Zdrowia i Urody może wydać świadectwo na dokumencie państwowym
 • Nasi słuchacze zdobywają tytuł technika usług kosmetycznych oraz kwalifikacje A.61 i A.62 do wykonywania zawodu dyplomowanej kosmetyczki.

Dzięki temu każda absolwentka (i absolwent) naszego studium kosmetycznego może uzyskać legalizację dyplomu przed wyjazdem z kraju. Nie każda szkoła
policealna spełnia takie warunki, dlatego radzimy sprawdzać tę kwestię. W policealnej szkole kosmetycznej mogą uczyć się osoby pełnoletnie, które
mają średnie wykształcenie (ukończyły liceum lub technikum), ale nie muszą posiadać matury.

Poznańska szkoła kosmetyczna AZIU dysponuje profesjonalnie wyposażonymi salami dydaktycznymi oraz pracownią do praktycznej nauki zawodu – posiada nowoczesny sprzęt kosmetyczny (mezoterapia, ultradźwięki,  mikrodermabrazja, radiofrekwencja, lipo-fit i inne)
Kadrę pedagogiczną kosmetycznej Akademii Zdrowia i Urody w Poznaniu tworzą wykładowcy z darem skutecznego przekazania swojej wiedzy, długoletni praktycy, którzy w sposób rzetelny przygotowują słuchaczy naszej poznańskiej szkoły kosmetycznej do egzaminów końcowych przed Okręgowa Komisją Egzaminacyjną. Sama szkoła jest także certyfikowanym ośrodkiem egzaminacyjnym dla zawodu technik usług kosmetycznych, co dodatkowo podkreśla naszą rzetelność.

Po ukończeniu szkoły AZIU (po 2 latach – 4 semestrach zajęć prowadzonych w systemie niestacjonarnym – zaocznym) absolwentka otrzymuje świadectwo
ukończenia szkoły policealnej. Zaliczone kwalifikacje, zarówno te po pierwszym roku jak i końcowe, są poświadczone oddzielnymi świadectwami kwalifikacji A.61 oraz A.62. Oba świadectwa kwalifikacji są równoznaczne z uzyskaniem przez absolwenta dyplomu technika i prawem do posługiwania się tytułem zawodowym: TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH.

W Akademii słuchacze mogą liczyć na szereg udogodnień: szkoła na życzenie wystawia bezpłatnie zaświadczenia o nauce do ZUS oraz innych instytucji,
wydaje legitymacje oraz indeksy. Osoby zainteresowane mają możliwość dobrowolnego ubezpieczenia się od NNW. Staramy się pomóc w każdej kwestii.

PRAKTYKA ZAWODOWA W GABINECIE KOSMETYCZNYM – zapewniamy wsparcie

POMOC W ORGANIZACJI WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

TERAZ PRAKTYKA Z UDZIAŁEM MODELEK ZEWNĘTRZNYCH – DNI OTWARTE W GABINECIE KOSMETYCZNO-FRYZJERSKIM NAMIA – zapewniamy różnorodność doświadczeń

DODATKOWE SZKOLENIA KOSMETYCZNE NA ZAMÓWIENIE w niższej cenie dla słuchaczek AZIU

OPŁATY:

 • Opłata rekrutacyjna
 • Czesne 190,00 zł miesięcznie
 • Jednorazowa opłata na uroczystość zakończenia nauki

Konto bankowe szkoły:
Szczegóły naboru do szkoły kosmetycznej AZIU poznasz na podstronie Rekrutacja. Zachęcamy do dowiedzenia naszego fanpage’a na Facebooku i
polubienia go. Są tam galerie zdjęć z poprzednich lat, z kursów, jakie prowadzimy jako Placówka Kształcenia Ustawicznego.

Pytania o szkolenia prosimy kierować na adres email: szkoleniatrofeos@gmail.com lub pod numer telefonu: 663 173 133.