Dlaczego my?

Nasze policealne studium kosmetyczne oferuje naukę w systemie niestacjonarnym, zaocznym, czyli w soboty i niedziele, dwa razy w miesiącu. Słuchacze zdobywają stopniowo kolejne kosmetyczne stopni e wtajemniczenia, aby po dwóch latach uzyskać dyplom z tytułem: „technik usług kosmetycznych”. Po drugim i czwartym semestrze odbywają się egzaminy państwowe (w razie niepowodzenia możliwe są poprawki).

Nauka w studium uwieńczona jest świadectwem ukończenia policealnej szkoły kosmetycznej oraz – po zdaniu egzaminów – honorowanym w całej Unii Europejskiej państwowym dyplomem technika (z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, w skrócie OKE, bezpośrednio podlegającej Ministerstwu Edukacji Narodowej). Po ukończeniu naszej szkoły kosmetycznej słuchaczki wiedzą, jak profesjonalnie zajmować się pielęgnacją dłoni, stóp, ciała, twarzy oraz jak profesjonalnie wykonywać makijaż (wizaż). Nasze absolwentki zakładają własne firmy oraz pracują w zakładach i przedsiębiorstwach kosmetycznych, nie tylko w Poznaniu i Wielkopolsce, ale i na całym świecie. Nierzadko uczennice mieszkają zagranicą lub planują wyjazd z Polski. Na pewno ułatwia to dyplom OKE, który jest wydawany w dwóch językach: polskim i angielskim.

Rekrutacja do naszego studium odbywa się raz w roku, w okresie letnim. Pierwsze zajęcia są zazwyczaj planowane w drugiej połowie września.

Do AZiU może zapisać się każdy, kto ma świadectwo ukończenia szkoły średniej (liceum, technikum – matura nie jest wymagana).

Osoby z wykształcenie zawodowym też nie odejdą z kwitkiem – zapraszamy na kursy, szkolenia i warsztaty nie tylko kosmetyczne, ale również z zakresu masażu, fryzjerstwa, odnowy biologicznej, fitness, a także produkcji kosmetyków. Zajęcia mogą się odbywać w dni pracujące, jak i w weekendy oraz są dopasowane do potrzeb klienta pod każdym względem (możliwy jest autorski program do każdego pojedynczego szkolenia).

Można zapisać się osobiście lub za pośrednictwem poczty (zdajemy sobie sprawę, że zapisują się do nas Panie nie tylko z Poznania i miejscowości blisko położonych, ale też z różnych dalszych stron Wielkopolski i spoza jej granic, dlatego chcemy ułatwić cały proces rekrutacji. Mimo to serdecznie zapraszamy do przyjazdu do Poznania – tu zawsze znajdzie się coś ciekawego!

SZKOŁA – WYMAGANE DOKUMENTY

 • Podanie do szkoły – kwestionariusz
 • Oryginał świadectwa ukończenia szkoły średniej
 • Książeczka zdrowia do celów sanitarno-epidemiologicznych z aktualnymi badaniami
 • Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki
 • Kopia dowodu osobistego
 • 3 zdjęcia legitymacyjne
 • Umowa o naukę w 2 egzemplarzach
 • Kopia dowodu opłacenia opłaty rekrutacyjnej

KURSY I SZKOLENIA – WYMAGANE DOKUMENTY

 • Podanie na kurs
 • Umowa na kurs

Umowy dostępne są w biurze Akademii Zdrowia i Urody oraz Placówki Kształcenia Ustawicznego.

Liczba miejsc w naszym studium kosmetycznym jest ograniczona do kilkunastu, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń. Mimo to zapraszamy do kontaktu nawet na ostatnią chwilę!

Zostań profesjonalistką – zapisz się do naszej szkoły!

Nasza Policealna Szkoła Kosmetyczna Akademia Zdrowia i Urody w Poznaniu posiada uprawnienia szkoły publicznej na podstawie pozytywnej opinii Kuratorium Oświaty. Oznacza to, że:

 • Nauka u nas opiera się na programie kształcenia dla zawodu „technik usług kosmetycznych” nr 514207, zatwierdzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Szkoła kosmetyczna AZIU ma wymagane pracownie zawodowe
 • Wykładowcami są osoby z odpowiednimi kwalifikacjami
 • Słuchacze studium kosmetycznego AZIU Poznań mają prawo przystąpić do oficjalnych egzaminów zawodowych potwierdzających posiadanie kwalifikacji,
 • Akademia Zdrowia i Urody może wydać świadectwo na dokumencie państwowym
 • Nasi słuchacze zdobywają tytuł technika usług kosmetycznych oraz kwalifikacje A.61 i A.62 do wykonywania zawodu dyplomowanej kosmetyczki.

Dzięki temu każda absolwentka (i absolwent) naszego studium kosmetycznego może uzyskać legalizację dyplomu przed wyjazdem z kraju. Nie każda szkoła policealna spełnia takie warunki, dlatego radzimy sprawdzać tę kwestię.

W policealnej szkole kosmetycznej mogą uczyć się osoby pełnoletnie, które mają średnie wykształcenie (ukończyły liceum lub technikum), ale nie muszą posiadać matury.

Zapraszamy wszystkie osoby spełniające ten warunek, niezależnie od wieku i posiadanych umiejętności na starcie.  Różnorodność doświadczeń naszych słuchaczek (bo w większości to jednak Panie w wieku od 19-40+ po różnych szkołach średnich, studentki w trakcie studiów na różnych kierunkach, absolwentki studiów, młode mamy na – i po urlopach wychowawczych, osoby, które chcą zmienić zawód albo otworzyć własną działalność gospodarczą) sprawia, że zajęcia są jeszcze ciekawsze.

Podczas całego cyklu kształcenia, słuchacz – rok po roku – zdobywa umiejętności kosmetyczne podzielone na dwie grupy, tak zwane „kwalifikacje”:

A.61 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy.

A.62 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp.

Poznańska szkoła kosmetyczna AZIU dysponuje profesjonalnie wyposażonymi salami dydaktycznymi oraz pracownią do praktycznej nauki zawodu – posiada nowoczesny sprzęt kosmetyczny (mezoterapia, ultradźwięki, mikrodermabrazja, radiofrekwencja, lipo-fit i inne)

Kadrę pedagogiczną kosmetycznej Akademii Zdrowia i Urody w Poznaniu tworzą wykładowcy z darem skutecznego przekazania swojej wiedzy, długoletni praktycy, którzy w sposób rzetelny przygotowują słuchaczy naszej poznańskiej szkoły kosmetycznej do egzaminów końcowych przed Okręgowa Komisją Egzaminacyjną. Sama szkoła jest także certyfikowanym ośrodkiem egzaminacyjnym dla zawodu technik usług kosmetycznych, co dodatkowo podkreśla naszą rzetelność. Dowodem są wyniki egzaminów  – mamy wysoką zdawalność egzaminu zawodowego. Ostatni egzamin praktyczny w czerwcu 2016 prawie 30% uczestniczek zakończyło z wynikiem 100%, a pozostałe uzyskały ocenę od 99% do 89% punktów.

Po ukończeniu szkoły AZIU (po 2 latach – 4 semestrach zajęć prowadzonych w systemie niestacjonarnym – zaocznym) absolwentka otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły policealnej. Zaliczone kwalifikacje, zarówno te po pierwszym roku jak i końcowe,  są poświadczone oddzielnymi świadectwami kwalifikacji A.61 oraz A.62. Oba świadectwa kwalifikacji są równoznaczne z uzyskaniem przez absolwenta dyplomu technika i prawem do posługiwania się tytułem zawodowym: TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH.

Akademia Zdrowia i Urody w Poznaniu stawia na jakość kształcenia, stąd kameralne grupy, miła i przyjazna atmosfera, bezpłatne dodatkowe pokazy i warsztaty.

W Akademii słuchacze mogą liczyć na szereg udogodnień: szkoła na życzenie wystawia bezpłatnie zaświadczenia o nauce do ZUS oraz innych instytucji, wydaje legitymacje oraz indeksy. Osoby zainteresowane mają możliwość dobrowolnego ubezpieczenia się od NNW. Staramy się pomóc w każdej kwestii.

Dodatkowy atut to lokalizacja szkoły kosmetycznej AZIU, 5 przystanków tramwajowych od poznańskiego dworca PKP i PKS, 1 przystanek od Dworca MPK Górczyn, bezpłatna strefa parkowania, własne miejsca parkingowe przed pracownią kosmetyczną, przystanek autobusowy MPK tuż obok pracowni, ogromna ilość zieleni parkowej – zacisze, chociaż przy głównej ulicy.

Przedmioty szkolne:

 • Działalność gospodarcza i usługowa w salonie kosmetycznym
 • Język obcy w kosmetyce [język angielski]
 • Podstawy anatomiczno-dermatologiczne w kosmetyce
 • Kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca twarzy, szyi i dekoltu
 • Kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca dłoni, stóp i ciała
 • Zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy, szyi i dekoltu [pracownia kosmetyczna]
 • Zabiegi pielęgnacyjne i upiększające dłoni, stóp i ciała [pracownia kosmetyczna]
 • Podstawy przedsiębiorczości [dla osób, które na wcześniejszym etapie edukacji nie realizowały tego przedmiotu]

PRAKTYKA ZAWODOWA W GABINECIE KOSMETYCZNYM – zapewniamy wsparcie

POMOC W ORGANIZACJI WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

TERAZ PRAKTYKA Z UDZIAŁEM MODELEK ZEWNĘTRZNYCH – DNI OTWARTE W GABINECIE KOSMETYCZNO-FRYZJERSKIM NAMIA – zapewniamy różnorodność doświadczeń

DODATKOWE SZKOLENIA KOSMETYCZNE NA ZAMÓWIENIE w niższej cenie dla słuchaczek AZIU

Wymagane dokumenty:

 • Podanie do szkoły – kwestionariusz
 • Oryginał świadectwa ukończenia szkoły średniej
 • Książeczka zdrowia do celów sanitarno-epidemiologicznych z aktualnymi badaniami
 • Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki
 • Kopia dowodu osobistego
 • 3 zdjęcia legitymacyjne
 • Umowa o naukę w 2 egzemplarzach
 • Kopia dowodu opłacenia opłaty rekrutacyjnej

OPŁATY:

 • Opłata rekrutacyjna
 • Czesne 190,00 zł miesięcznie
 • Jednorazowa opłata na uroczystość zakończenia nauki

Konto bankowe szkoły:

Szczegóły naboru do szkoły kosmetycznej AZIU poznasz na podstronie Rekrutacja. Zachęcamy do dowiedzenia naszego fanpage’a na Facebooku i polubienia go. Są tam galerie zdjęć z poprzednich lat, z kursów, jakie prowadzimy jako Placówka Kształcenia Ustawicznego. Również tam zamieszczamy ogłoszenia o poszukiwaniu modelek na różne zabiegi.

KURSY I SZKOLENIA KOSMETYCZNE

Od osób poszukujących zatrudnienia lub tych, które chcą lub są zmuszone zmienić swoje dotychczasowe życie zawodowe, współczesny rynek pracy oczekuje elastyczności czyli łatwości w dostosowywaniu się do wymagań w zakresie zapotrzebowania na fachowców w różnych dziedzinach. Ponieważ koniunktura zmienia się dość dynamicznie, warto mieć w zanadrzu umiejętności poparte dodatkowo odpowiednimi certyfikatami, które pozwolą na szybkie, sprawne i bezbolesne przekwalifikowanie i odnalezienie nowej ścieżki kariery zawodowej. Najprostsza i jednocześnie najbardziej efektywna droga do celu to profesjonalne szkolenia i kursy. W Poznaniu jest takie miejsce – Placówka Kształcenia Ustawicznego.

Pytania o szkolenia prosimy kierować na adres email: szkolenia@trofeos.pl lub pod numer telefonu: 663 173 133.